About Us
  • Popüler Aramalar
Sizin İçin Seçtiklerimiz

Teslimat Bilgileri

TESLİMAT BİLGİLERİ


•    Siparişiniz, taşıma şirketi tarafından ücretsiz ve sigortalı olarak teslim edilecektir.


•    Siparişiniz, taşıma şirketi tarafından size teslim edilene kadar pirnusdiamond.com sorumluluğu ve güvencesi altındadır.


•    Satın aldığınız mücevher, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Mücevherler için özel ahşap kutusunda, mücevher sertifikası, fatura ve irsaliye belgesi, hediye notuyla birlikte çok özel ambalajında belirteceğiniz adrese güvenli olarak teslim edilir.


•    Dilerseniz teslimat ve fatura adreslerini farklı vererek, faturanızın kendinize, hediyenizin sevdiklerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


•    Siparişinizin, taşıma şirketine kaç gün içinde teslim edileceği, satın aldığınız mücevhere ait detay sayfasında belirtilmektedir.


•    Üretim işlemleri büyük ölçüde el emeğiyle gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle üretim ve teslimat, nadiren belirtilen süreyi aşabilir.


•    Kampanya dönemlerinde üretim ve tedarik süresi yoğunluğa bağlı olarak uzayabilir.


•    Setifikalı taş siparişlerinde taşın yurtdışından firmamıza ulaşması yaklaşık 3-5 haftayı bulabilmektedir. Bu süreleri yurtdışındaki bayram, özel gün ve tatillere göre uzayabilir.


•    Hazırlanan siparişler, taşıma şirketine Cumartesi, Pazar, resmî tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.


•    Taşıma şirketi Pazar, resmî tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.


•    Siparişiniz taşıma şirketine teslim edildiğinde e-posta ve SMS ile bilgilendirilirsiniz.


•    Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, taşıma şirketi ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde taşıma şirketiyle irtibata geçmemesi halinde, taşıma şirketi paketi pirnusdiamond.com'a geri getirir.


•    Hava şartları, taşıma şirketinden kaynaklanan sorunlar ya da alıcının adreste olmaması gibi mücbir sebeplerden ortaya çıkan olumsuzluklardan ve gecikmelerden dolayı pirnusdiamond.com sorumlu değildir.


•    Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Mücevherin, eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, taşıma şirketi yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. pirnusdiamond.com sipariş yetkilisine iletişim formunu kullanarak durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda size ulaştırılacaktır. Mücevheri teslim aldığınızda, taşıma şirketinin görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.


•    Siparişinizin durumunu, sipariş takibi sayfasından inceleyebilirsiniz.


Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

İade Bilgileri


Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları:


Aşağıdaki koşullar yalnızca Pirnus Diamond sanal mağaza için geçerlidir; 


pirnusdiamond.com sanal mağazada satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz. Yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir.


Sanal mağazadan satın aldığınız mücevherinizi mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı) bulunmamaktadır. Bununla birlikte, pirnusdiamond.com’a özel, yüzük siparişlerinde iptal ve iadeler %5 kesinti yapılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak içine yazı yazılmış evlilik alyanslarında cayma hakkı bulunmamaktadır.


İade hakkının kullanılabilmesi için, cayma kararının pirnusdiamond.com’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir. Bildirim için iletişim formunu kullanabilirsiniz.


pirnusdiamond.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.


ALICI’nın çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen, maden ayar ve renginde veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mücevherlerde ALICI cayma hakkını kullanamaz.


ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar ve jelatini açılmış parfümler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer. 


İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, mücevher, fatura, irsaliye, sertifika ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.


Şirketiniz adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için, mücevheri, şirketinizin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası şirketiniz adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
Paketin belirtilen iade adresine gelişi sırasındaki sorumluluk ALICI’ya aittir.


İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli 14 gün içinde, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.


İade edilmek istenen ürün "Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan Madde 9'daki "Cayma Hakkı" ve Madde 15'deki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. 


Sanal mağazadan satın almış olduğunuz mücevheri yukarıdaki koşullara uygun olması durumunda mağazalarımızdan da değiştirebilirsiniz.


Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları:


Aşağıdaki koşullar yalnızca Pirnus Diamond Mağazası için geçerlidir:  


Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz 6502 Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda satılan tarihten itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.


Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım; satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Pirnus Diamond mağazasına uğrayarak Mücevher Danışmanlarımıza mücevherinizin değişime müsait olup olmadığını kontrol ettirmektir.


Değişim yaparak alacağınız mücevher tutarı, geri vereceğiniz mücevher tutarının altındaysa aradaki fark için mağazamız size Gift Card düzenleyerek yardımcı olacaktır.


14 gün sonrasında ise; iki katı değerinde istediğiniz bir mücevher ile değişim avantajından faydalanabilirsiniz. Bu durumda ilk aldığınız mücevherde herhangi bir kullanım bedeli düşülmez.


Satın almış olduğunuz mücevheriniz ömür boyu bakım garantisi altındadır. Altı ayda bir kez ücretsiz bakım fırsatı sadece Pirnus Diamond misafirlerine özel bir uygulamadır.


Aksesuar grubunda ise; 14 gün içerisinde misafirlerimiz kayıpsız değişim yapabilir. 14 gün sonrasında iade ya da değişimi mümkün değildir.
Markası ne olursa olsun kullanmadığınız takılarınızı en iyi fiyata Pirnus Diamond mücevherleri ile değişim yapabilirsiniz.


Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın, gümüş vb.) kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.


Misafirlerimizin isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen (yüzük ölçü yapımı, kolye ve bilekliklerde ebat değişikliği, yüzük içine yazı yazma, farklı özel üretim vb.) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.
Mücevheriniz iade için uygun koşullara sahip ise, ödemiş olduğunuz tutarın %50’lik kısmı misafirlerimize sunulmaktadır.


Sertifikası kaybolmuş mücevherlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün değildir. Tüm işlemler mücevher sertifikası ile birlikte yapılmaktadır. Bu sebeple aldığınız mücevherin sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.