NE ARAMIŞTINIZ ?

Lütfen arama istediğiniz kategori veya ürün adını yazınız...

İade - Değişim Prosedürü

E-SATIŞ İADE ve DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ;
 
Online sitemiz üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemlerinde müşterilerimiz mesafeli satış sözleşmesi gereği 14 gün içerisinde cayma hakkına sahiptir.
 
ÜCRETSİZ İADE DEĞİŞİM GARANTİSİ
 
• Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen ürünler (müşterimizin isteğine göre ebat ölçüsü değiştirilen, üzerine özel yazılar yazılmış ürünler) iade alınmamaktadır.
 
• İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.
 
• İade edilmesi istenen  ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının ürün ile birlikte  gönderilmesi gerekmektedir.
 
• İade edilmek istenen ürün  “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 15’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.
 
Müşterilerimiz, 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olunan ürün/lerin  teslim alınma tarihi itibariyle fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı  bir ürün ile değiştirebilme hakkına sahiptirler. ,
 
Değişiklik ve İade işleminin başlaması için müşterilerimiz iletişim  bilgileri olarak belirttiğimiz kanallarımızdan  telefon veya e-posta yoluyla mutlaka bizimle iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip numarası almalıdır.
 
İade işlemini tamamlamak için müşterilerimiz iade takip numarası ile birlikte gönderdiğimiz iade formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde açık olarak adresi belirtilen, Pirnus Diamond Marka Yönetim Merkezi'ne kargo ile göndermek durumundadır. Bu aşamada oluşacak Kargo masrafları Pirnus Diamond' a aittir. İade edilecek ürünle birlikte müşterilerimizin geri göndermesi gerekenler şunlardır: Ürün ambalajı, ürün garanti sertifikası, faturası (paket içeriğinde gönderilen herşey). Faturasız ve Garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilemez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir.
 
Özel sipariş ile yapılan ürünler, müşteri parmağına göre ebat ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler iade alınmaz. İade edilecek ürün tamamen hasarsız olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz.
 
Ürün iade işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.
 
Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 - 4 hafta arasında sürmektedir.